Carena TZ 300-2 е електрона компютърна светкавица с две импулсни лампи. Произведена е за за Photo Porst, като всъщност Carena е бранд на Photo Porst. Няма информация за конкретен производител, макар много от продукцията за Photo Porst да е произвеждана от японската фирма Cosina.
Светкавицата е универсална. Става на всеки модел фотокамера, дори и на съвременните дигитални, заради все още използваемия А автоматичен режим, който не зависи от процесорите на фотокамерата. С малко повече разучаване би вършила чудесна работа и днес.
Главата е подвижна във всичко посоки, което благоприятства за по-различно разсейване на светлината, а допълнителната малка светкавица, може да върши работа като лека подсветка. Рефлектора има 4 положение, но се управлява ръчно от фотографа според избрания обектив.
| Производител | Възможно да е произведена в Япония |
| Модел | Carena TZ 300-2 |
| Година на производство | Няма точна, възможно да е между 1980 и 1985 |
| Принцип на работа | Газоразрядна електронна лампа |
| Подвижна глава | Да, във всички посоки |
| Подвижен рефлектор | Да, ръчно от фотографа |
| Водещо число при 100 ISO 35 mm рефлектор | 30 |
| Работни режими | А – автоматичен – 2 варианта, ръчен |
| Захранване | 4 батерии АА тип |
| Размер | – |
| Тегло | – |












